Yüksek Seçim Kurulu'nun 'iftar' kararı

Bahçe ilçe seçim kurulu başkanlığı tarafından YSK'ya gönderilen yazıda, seçim komisyonlarının sayım ve saymaya saat 17.00'den itibaren başlayacağı ancak ramazan ayında orucun sadece su ile açılması halinde “sağlıklı oy sayımının gerçekleşeceği” belirtildi. mümkün olmayacak”. mümkün mü” ve “seçim komisyonu yetkililerinin iftar saatinde kısa bir mola verip vermeyeceği”.

“AÇIK VE KESİNTİSİZ OLACAK”

Konuyu inceleyen YSK, 6564 sayılı Kanunun 100'üncü maddesinin birinci fıkrasında şunları söyledi: 'Zarfların Açılması, Oyların Sayımı ve Sayımı' başlıklı 298 sayılı Seçimler ve Seçmen Listeleri Temel Hükümleri Hakkında Kanun'da 'Oyların sayımı ve sayımı derhal başlayacak, açık ve kesintisiz olarak yapılacaktır.' hükmünün olduğu hatırlatıldı.

Genelge no. YSK'nın seçim komisyonlarının görev ve yetkilerine ilişkin 138'inci maddesinde de aynı düzenleme yer alırken, kurultay oybirliğiyle “oyların sayımı ve sayım işlemlerinin kesintisiz olarak yürütülmesi gerektiğine” karar verdi.

Kaynak: AA

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Akkuyu Santralinde Gerilim!  İşçiler şirket yetkililerinin araçlarını taşladıAkkuyu Santralinde Gerilim! İşçiler şirket yetkililerinin araçlarını taşladı
Bandırma sahilinde ceset bulundu!  Batan gemide mürettebat olup olmadığı belirlenecek.Bandırma sahilinde ceset bulundu! Batan gemide mürettebat olup olmadığı belirlenecek.
Turgut Altınok lehine geri çekildilerTurgut Altınok lehine geri çekildiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir