Xiaomi elektrikli otomobilinin fiyatını açıkladı


Cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve ev aletleri gibi teknolojik cihazlar üreten Çinli Xiaomi'nin elektrikli otomobilinin fiyatı 69.328 dolar (500.000 yuan) olarak açıklandı.

Xiaomi CEO'su Lei Jun, bu hafta piyasaya sürülecek SU7 elektrikli otomobilinin fiyatını açıkladı. Çin sosyal medya platformu Weibo'da yapılan açıklamada, aracın fiyatının 500 bin yuan (69 bin 328 dolar) olacağı belirtiliyor. Aracın bu hafta perşembe günü sipariş almaya başlaması bekleniyor. Xiaomi CEO'su Lei Jun, bu hafta piyasaya sürülecek SU7 elektrikli otomobilinin fiyatını açıkladı. Çin sosyal medya platformu Weibo'da yapılan açıklamada, aracın fiyatının 500 bin yuan (69 bin 328 dolar) olacağı belirtiliyor. Aracın bu hafta perşembe günü sipariş almaya başlaması bekleniyor.

Lei'nin paylaştığı bir başka paylaşımda ise araçların Çin genelinde 29 galeride sergilendiği belirtildi. Aracı satın almak isteyen müşteriler bu hafta test sürüşlerine başlayabilecek. Xiaomi Grup Başkanı Weibing Lu daha önce CNBC'ye şirketin elektrikli otomobil pazarının premium segmentini hedeflediğini söylemişti.

TESLA'DA YARIŞMA

Xiaomi ayrıca BYD, Nio, Xpeng ve Li Auto dahil olmak üzere birçok yerli elektrikli otomobil üreticisiyle de rekabet edecek. Şirketin en büyük rakiplerinden biri ABD merkezli Tesla'dır. Tesla'nın Model S sedanı Çin'de 698.900 yuan'dan (96.915 $) başlayan fiyatlarla satılırken, Model 3 ise 245.900 yuan'dan (30.000 $) başlayan fiyatlarla satılıyor.
Akıllı cihazlar ve ev elektroniği üreten Xiaomi, 2010 yılında kuruldu.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir