Cem Küçük ile Rasim Ozan Kütahyalı arasında “DEM Partisi” tartışması! “Ne büyük bir bilgisizlik israfı”

Rasim Ozan Kütahyalı'nın geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından İstanbul ve DEM partisi hakkında yaptığı açıklama tartışmalara yol açmıştı. Kütahyalı, paylaşımında DEM adayı Meral Danış Beştaş'ın yüzde 9 oy alması durumunda kayyım atanmayacağını ve Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılacağını belirtti.

“ÖCALAN'IN YERİ ÖLÜMÜNE KADAR HAPİSHANEDİR”

Kütahyalı'nın sözlerine yanıt veren Cem Küçük, Demirtaş'ın tutukluluğunun devam edeceğini ve herhangi bir uzlaşma sürecinin yaşanmayacağını savundu. Küçük, dünkü yazısında Kütahyalı'nın bu sözlerine dikkat çekerek, şunları söyledi: “DEM seçmeninin tercihi kendilerine kalmış. İstanbul'da ve Türkiye'de sonuç ne olursa olsun, PKK ile bağlantılı her belediyeye kayyum atanacaklar. Aksini söyleyenler, Seçimlerden sonra devlet PKK'ya son vermek için geniş çaplı bir operasyon başlatacak. Demirtaş'ı içeriden kimse çıkaramayacak, cezasını ne olursa olsun çekecek. Öcalan'ın tecridini kimse kaldıramaz. Öcalan'ın görevi ölümüne kadar hapiste. DEM seçmeninin tercihi İstanbul ve Türkiye.' “Sonuç ne olursa olsun PKK ile bağlantılı her belediyeye kayyum atanacak. Aksini savunanlar Türk devletini hiç tanımıyorlar.” dedi.

KÜTAHYALI'DAN SERT SÖZLER

Küçük'ün cevabına Rasim Ozan Kütahyalı son paylaşımında sert sözler dile getirdi. Kütahyalı, şöyle konuştu: “Evet, bunlar tam olarak vaat edilen 3 yazı. Bir buçuk aydır bunu söylüyorum. Adamı tek başına bunları söylemeye zorlayamayacaklar. Ekrem İmamoğlu, “Erdoğancı” gibi görünen bazı köpekleri işe alıyor. “Parayla ona çalışmak. Parayla CHP'ye köpek gibi çalışıyorlar, 3 maddeyi inkar ediyorlar” dedi.

Ekran görüntüsü 03-25-2024 235905

“DEVLET HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?”

Cem Küçük, şahit olduğu bir televizyon programında yine ismini vermeden Rasim Ozan Kütahyalı'yı suçladı. Küçük, şunları söyledi: “'Yüzde 8'i partinize verin, Demirtaş'ı bırakırız' demek seçmen açısından küfürdür. Kendini devletin yerine koymak saf cehalettir. Devlet böyle pazarlık yapar mı? Ne olur?” Devleti mi düşünüyorsun?” dedi.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Aracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü!  Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandıAracını Diyarbakır'daki takımlara karşı sürdü! Bakan Yerlikaya yeni gelişmeyi duyurdu ve tutuklandı
Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!Ahmet Mahmut Ünlü hastaneye kaldırıldı!
İmamoğlu'nun açıklamasına yanıt geldi İmamoğlu “villa” iddiasına yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir