Son dakika | Yağma, kundaklama, suikast girişimleri… 3 ilde büyük operasyon: Metin Singer'in çetesi tutuklandı!

Son haber: Mahzen-44 operasyonuyla Edirne merkezli 3 ilde düğmeye basıldı, organize suç örgütünün 15 üyesi yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya detayları açıkladı ve görüntüleri paylaştı.

İNANIN ŞARKICI METİN DE YAKALANDI

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Metin Singer liderliğindeki organize suç örgütü İstanbul, Edirne ve Batman'da düzenlenen operasyonlarda imha edildi.

2

Operasyonlarda organize suç örgütüne ait elebaşının da aralarında bulunduğu 15 şüpheli yakalandı.

3

Bakan Yerlikaya, şüphelilerin “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, kasten öldürmeye teşebbüs, yağma, kundakçılık, kasten yaralama, araca ateş etme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarına karıştıklarının tespit edildiğini belirtti. 6136 sayılı Kanuna aykırı olarak insanları tehdit ve hakaret eden, hakaret eden, suç işleyenlere, halkımıza, 'Huzuru bozanlara, suç örgütlerine ve organize çetelere hoşgörü göstermeyeceğiz. Organize örgütleri yok etmeye kararlıyız. Her büyüklükteki suç örgütünü yargılayın ve adalet önüne çıkarın.” dedi.

5

Operasyonlarda ruhsatsız tabancalar, 9 sahte pasaport ile çok sayıda delici ve kesici alet ele geçirildi.

HAKAN USLU GRUBU DA YARIŞTI

Bakan Yerlikaya daha sonra Mahzen-45 Harekatı'nı duyurdu. Jandarma teşkilatının Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlediği “MAHZEN-45” operasyonlarında, Hakan Uslu liderliğindeki organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda aralarında çete liderinin de bulunduğu organize suç örgütüne mensup 6 şüpheli yakalandı.

6Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
14 ilde FETÖ'ye karşı eylem yapıldı!14 ilde FETÖ'ye karşı eylem yapıldı!
Cumhurbaşkanlığı adaylığına isim verdi: Neden kadın olmasın!Cumhurbaşkanlığı adaylığına isim verdi: Neden kadın olmasın!
Ağızdaki değişiklikler o hastalığın belirtisi olabilir!Ağızdaki değişiklikler o hastalığın belirtisi olabilir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir