Galatasaray, TFF'ye ihaleye çıkıyor! F.Bahçe derbisinde 2 kupa…

genişletmek

KAYNAKÖzgürlük

Süper Lig'in son iki haftasına ezeli rakibi F.Bahçe karşısında 6 puanlık üstünlükle giren Galatasaray, 24. şampiyonluğu için artık geri sayıyor, beraberlik durumunda bile Giallorossi yarışı tamamlayabilecek. mutlu sonla biten sezon. Giallorossi, Pazar günü ezeli rakibi karşısında aldığı scudetto'yu kazanırsa sevincini kupayla taçlandırmak istiyor.

Galatasaray'da sezonun oyuncusu Barış Alper Yılmaz rekorlar kıracak!

YÖNETİM TFF'YE BAŞVURUYOR

Ancak Süper Lig müsabaka tüzüğüne göre Galatasaray, henüz matematiksel olarak şampiyonluğu garantileyemediği için, F.Bahçe maçında istediği sonucu alsa dahi Süper Lig Kupası'nı kaldıramayacak. Öte yandan Cimbom, Turkcell Kadınlar Futbol Süper Ligi'nde sezonu zirvede tamamlayan Galatasaray kadın futbol takımının şampiyonluk kupasını, F.Bahçe'nin kazandığı Turkcell Süper Kupası ile getirmek için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuracak. varsayılan olarak derbide sahaya çıkmadıkları için.

Süheyl Batum: Kimse Galatasaray'ın geleceğini tehlikeye atmayacak

SÜPER LİG MÜSABAKALARI HAKKINDA DURUM NE DİYOR?

MADDE 11: “(1) Kural olarak Süper Lig müsabakalarını birinci bitiren kulübe, söz konusu kulübün son şampiyonluk müsabakası sonunda TFF tarafından şampiyonluk kupası verilir. Süper Lig'i birinci bitiren kulübün matematiksel olarak mevcut sıralamanın ilerisinde belirlenmesi durumunda, söz konusu kulüp, ev sahibi takım olarak oynayacağı son lig maçı sonunda şampiyonluk kupasını TFF'den alacak.

Galatasaray seçmen oylarının renkleri belli oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir