Yüzbinlerce Gazzeli bayram namazını yıkılan camilerin yıkıntıları üzerinde kıldı

Gazze Şeridi'nde 9 aydır devam eden savaş ve acılara rağmen Filistinliler, tekbir sesleri arasında bayram namazını kıldı ve namazın ardından kendi aralarında bayramı kutladı.

70 yaşındaki Filistinli Nizam el-Neccar, her yıl Kurban Bayramı'nda açık alanda namaz kılmanın ve açık alanda kurban kesmenin gelenek haline geldiğini ancak bu yıl savaş nedeniyle bu geleneği yerine getiremediklerini söyledi. .

Neccar, devam eden savaş, kurbanlık hayvanların Gazze'ye girişinin engellenmesi ve abluka nedeniyle bu yıl çok az kişinin kurban kesebildiğini söyledi. Gazze'de durumun çok kötü olduğunu, insanların çadırlarda yaşadığını, bu nedenle İsrail'in evlerini yıktığını belirtti.

Neccar, Gazze halkının aşağılanmış değil, onurlu bir yaşam sürmek istediğini, zaferin kazanılacağını ve sorunların sona ereceğini söyledi.

Filistinli Zarife Aşur da evlerinin İsrail tarafından yıkıldığını ve evlerinin önünde bayram namazı kıldıklarını söyledi.

Akan kan ve yıkım nedeniyle Gazze'de bayram olmadığını belirten Ashur, şöyle konuştu: “Acı ve yaralara rağmen galip geleceğimizi dünyaya söylüyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir