Virgil van Dijk'ten Barış Alper Yılmaz'a övgü: “Anlaşılması zor” – Son Dakika Spor Haberleri

Hollandalı futbolcu Virgil van Dijk, EURO 2024 çeyrek finalinde Türkiye ile oynanan maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Virgil van Dijk maçla ilgili şunları söyledi: “Sonlara doğru geri çekildik. Türkiye çok fazla risk aldı ve bize saldırdı. Sonunda yarı finale yükseldik. Taraftarlarımızla birlikte çok güzel bir kutlama yaptık. Taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.'' dedi.

“ÇOK FAZLA TÜRK VARDI”

Van Dijk, statta çok sayıda Türk'ün bulunduğunu söyledi:Stadyumda çok sayıda Türk taraftar vardı. Ekibimle çok gurur duyuyorum. Hem topa sahip olma hem de rakibe hakim olma konusunda çok iyi başladık. Daha sonra daha özensiz oynadık ve tehlikeli yerlerde top kaybettik. Sonuç olarak kontra atakta daha tehlikeli hale geldiler çünkü çok fazla top kaybı yapmadık. İkinci yarıda sakin kalıp elimizdeki fırsatları değerlendirmemiz gerekiyordu. İyi yaptık. Elinden gelen her şeyi yapmalısın ve biz de bunu yaptık.'' dedi.

'YENİ ZOR MAÇA HAZIRLANACAĞIZ'

Başrol oyuncusu şunları söyledi: ''Herkesin bir kurtarışa, müdahaleye veya başka bir şeye nasıl tepki verdiğini görün. Bunu hep birlikte yaptık ve yarı finale çıkmak için elimizden geleni yaptık. Şimdi toparlanıp bir başka zorlu maça hazırlanacağız” O devam etti.

“ELLERDE OLAMAZ”

Barış Alper Yılmaz hakkında konuşan Van Dijk şunları söyledi: “İlk yarı da birbirinden farklıydı. İyi başladık, top bizdeydi. Türkiye biraz gerideydi. Ardından Türkiye gol attı. Gol Arda Güler'in güzel pasıyla geldi. Daha sonra sakin kaldık ve ikinci yarıya başladık. Çok çalıştık ama sonucunu aldık. Barış Alper Yılmaz sürekli koştu. Kontrolsüzce koşuyordu. Her defans oyuncusu için zordur. Bizi çok zorladı. Ancak gol atmayı başaramadı. Onu bir şekilde tanımlamamız gerekirse gerçekten önemli bir oyuncu.“dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir