Otobüsün kapısını açık bırakıp yolcunun ölümüne neden olan sürücüye dava

6 çocuk annesi Hatice Sabahi'nin (74) kapıdan düşerek hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak hakkında adli kontrol tedbiri uygulanan özel halk otobüsü şoförü Vedat K. (52) hakkında savcılığa soruşturma başlatıldı. 24 Nisan'da Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kontrole giderken özel halk otobüsüyle. soruşturma tamamlandı.

Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, kaza günü sürücünün Balcalı İlçesi'nde araç kullanırken direksiyon başında sigara içtiği ve sabahi'nin gösteri yapmak için ayağa kalktığı belirtildi. otobüsün kapısı açık seyir halindeyken kartını aldığı, manevra sırasında dengesini kaybedip açık kapıdan düşerek başını belirtilen asfalta vurarak hayatını kaybetti.

İddia makamı, sürücünün kapıların kapanmasını beklemeden hareket etmesi nedeniyle suçlu olduğunu belirterek, Vedat K.'nın “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan 6 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.


“Kazadaki tek hatam kapının açık olmasıydı.”

Vedat K., iddianamedeki ifadesinde şunları kaydetti:

“Otobüs giderken aniden bir kadın yaklaştı. Bir anda dengesini kaybedip açık kapıdan düştüm. O sırada tahmini hızım 20-30 kilometre civarındaydı. Kadın düştüğünde hemen aracı durdurup yanına gittim. Kazadaki tek hatam otobüs durağından yeni çıktığım için kapının açık olmasıydı.”

Tutuklu sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir