Önce dudaklarından öpmeye çalıştı, sonra taciz etti! Gönül Dağı setinde taciz skandalı… Ayrıca iki kadın arasında

TRT1 ekranlarında yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesine ulaşan Gönül Dağı dizisi, geçtiğimiz ağustos ayında taciz skandalıyla gündeme gelmişti. 31 Ağustos 2023'te meydana gelen olayda, iki kadın set ekibi arasında yaşanan taciz olayı yargıya taşındı.

Gönül Dağı setinde yaşanan ve yargıya taşınan taciz davası sonuçlandı. Kuaför asistanı Zeynep Çetinkaya'yı dudaklarından öpmeye çalışarak taciz eden setin makyaj şefi Kardelen Özbek hakkında karar verildi.

TACİZ DAVASI KAPATILDI

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre; Sivrihisar Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Kardelen Özbek suçlu bulundu. Mahkeme heyeti, sanığı 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırırken, hükmün açıklanmasının ertelenmesine karar verdi. Özbek 5 yıl içinde kasten suç işlerse cezası infaz edilecek.

kalp dağı 3

Union Sinema TV avukatı Ceren Kalı ise şunları söyledi: “Union Sinema TV olarak işyerlerinde yaşanan her türlü cinsel taciz ve cinsel istismar vakalarını istisnasız takip etmeye ve mağdurlara hukuki destek sağlamaya çalışıyoruz. Bu durumda çok hızlı ve etkili bir soruşturma yapılarak dava açılması ve failin cezalandırılması mümkün oldu. Hızlı, adil ve eşitlikçi bir karar alınmasının adalete olan güveni güçlendirmesi açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz” dedi.

kalp dağı 2

“TACİZİ BİLDİRİRKEN…”

Sinema TV Birliği yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Yapımcılığını Köprü Film'in üstlendiği 'Gönül Dağı' adlı dizi projesinde kuaför asistanı olarak çalışan meslektaşımız Zeynep Çetinkaya (21), dizide çalışan Kardelen Özbek tarafından cinsel tacize uğradı. Aynı dizinin setinde Make UP'ın başında bulunan ve yapım şirketi tarafından tacize uğrayan Zeynep Çetinkaya'ya cinsel tacizde bulunan Kardelen Özbek, uğradığı tacizi haber vermesine rağmen haksız yere işten çıkarıldı ve cezalandırılmasına karar verildi. Zeynep Çetinkaya'nın yanındayız!”

Birlik

ekran penceresi

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Lucas Torreira Devrim Özkan'ı unutamadı!  Engellendi ama...Lucas Torreira Devrim Özkan'ı unutamadı! Engellendi ama…
Cezaevinde protesto!  37 kiloya kadar kaybetti: Cezaevinde protesto! 37 kiloya düştü: “Cennete gitmek istiyorum” dedi ve…
Artık 15 yaşında!  İşte Filozof Atakan'ın son haliArtık 15 yaşında! İşte Filozof Atakan'ın son hali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir