MHP Genel Başkanı Bahçeli, Alparslan Türkeş'i andı

Bahçeli, partisinin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş'in ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türk siyasetinde ve demokrasisinde derin iz bırakmış müstesna isimlerin toplumsal vicdanda güçlü bir yere sahip olmasının, takdir, saygı ve minnetle anılmasının Türk milletinin yüce ve vefalı bir özelliği olduğunu belirten Bahçeli, vatan ve millet sevgisi sadece yaşadıkları dönemlerde değil, daha sonraki dönemlerde de önemlidir. Fikir, fikir ve düşünceleriyle o dönemleri etkilediğinin açık bir gerçek olduğunu ifade etti.

Rahmetli Alparslan Türkeş'in böyle bir vasıf ve itibara sahip olduğunu vurgulayan Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Rahmetli Türkeş Sayın, ülkemizin zor ve sıkıntılı yıllarında verdiği haklı mücadeleyle adından söz ettiren, milli birlik ve kardeşlik duygusunu en çok benimseyen liderlerden biriydi. Vatan sevgisiyle öne çıktı. ve ideali; dava, devlet ve siyaset insanı olarak gündeme girmiş, insanların gönlüne girmiştir. Kalmaktadır. “İnançlarından ve ilkelerinden asla taviz vermemiştir. Önce Türk tarihi ve kültürünün özsuyuyla beslenip yeşeren, daha sonra yeşerip derin köklerini yayan Türk milliyetçiliği düşüncesinin geçmiş ve geçmiş evrelerinde önemli bir rol oynadığını kimse inkar edemeyecektir. sonra siyasallaştı ve toplumsal bir harekete dönüştü.”

Bahçeli, günümüzde merhum Türkeş'in iki kutsal emaneti MHP ve Ülkü Ocakları'nın, bir yandan milli ve manevi değerlerin koruyucusu, diğer yandan da milletin istikbalinin ve bağımsızlığının teminatı düzeyine ulaştığını söyledi. diğeri.

Kara propagandanın, karanlık tasarıların ve karamsar yalanların sürekli aktif olduğu bu günlerde MHP'nin Türk siyasetinin istikrar ve itibar ışığı olarak öne çıktığını vurgulayan Bahçeli, şöyle konuştu: 31 Mart 2024'te MHP yüzde 16 oy alarak, “Ne mutlu ki 62 oy ve kazandığı 220 belediye başkanıyla umutları tazeledi, Cumhur İttifakı'nın gücüne güç kattı.” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, partisinin her zaman milli emel ve hedefleri tercüme ettiğini, milletin ne dediğini dinlediğini belirterek, hayat ve olaya bakışının fikri temel taşı olan Türk milliyetçiliğinin demokrasiden ayrılamaz ve ayrılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Bahçeli şöyle devam etti:

“Rahmetli Türkeş hayattayken sürekli bölücülük ve propaganda yapan, Türkeş'siz MHP'yi kurma mücadelesi veren bugün onun adına ve anılarına yönelik sömürü ve işgal girişimleriyle MHP'yi zayıflatma yarışı içerisindedir. Kötü niyetli olmak sahte ve samimiyetsizdir.” Elbette ki, pozisyonunu ciddiye alan, dikkate alan ve ikna olan sağduyulu insanlarımız yok. Unutulmamalıdır ki MHP, Türkiye'nin asil kalbi, Türkiye'nin ahlaki yüksek zemini, Türklerin ve Türk milletinin aklının, yüreğinin, güveninin ve inancının yüzü demektir. 55 yıllık bir geçmiş. “Geleceğin Türk asırlarında Kuzey Yıldızı gibi kucaklaşıp parlayacak olan MHP, zamanın ruhunu kavrayacak, zamanın olumsuz ve yıkıcı akımlarına karşı uyanık bir iradeyle karşılık verecektir.”

Partileri ve Türkiye için geleceğin belli olduğunu, Türkiye'nin seçimsiz yaklaşık 4 yıllık bir süreçte tüm sektörlere yaygınlaştırılacak reformlarla yükselişini sürdüreceğini kaydeden Bahçeli, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Provokasyonlarını göstermeye başlayan ve siyasette elde ettiği geçici kazanımlarla kendini şımartanların nasıl bir demokratik akıbetle karşı karşıya kalacağını herkes görecek.

Türk ve Türk asrının hedeflerine mutlaka ulaşılacaktır. Türk birliğini arzulayan ve hayalini kuran merhum Türkeş Sayın'ın ruhunun şad olacağına inanıyorum. Vefatının 27. yıl dönümünde merhum liderimiz Alparslan Türkeş Bey'i, aziz şehitlerimizi, tarih boyunca vatan ve millet aşkı uğruna can veren aziz atalarımızı ve bu değerler uğruna canlarını veren soydaşlarımızı rahmetle anıyorum. merhamet, şükran ve tanınma duyguları. Mekanları cennettir, Cenab-ı Hak hepsinden razı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir