Hakkari'ye '5.' 'Fotosafari ve Doğada Spor Festivali' başladı

Hakkari Valiliği himayesinde Çukurca Kaymakamlığı ve Çukurca Belediyesi tarafından düzenlenen, İçişleri, Kültür ve Turizm ile Gençlik ve Spor Bakanlıkları'nın desteklediği festivale doğaseverler, fotoğrafçılar ile yerli ve yabancı sporcular geldi.

Festival kapsamında ilçede görev yapan görsel sanatlar öğretmeni Erkan Kanat'ın yağlıboya ve ahşapla sanat eserleri ile serginin açılışıyla başlayan kros kayak yarışması gerçekleştirildi. Halk Eğitim Merkezi stajyerleri.

Sporcular, mahalle girişinden Gençlik Merkezi önüne kadar uzanan parkurda sıralama turları için yarıştı.

Gençlik Merkezi'nde foto safariye kayıt yaptıran fotoğrafçılar, ilçenin günlük yaşamını, pirinç tarlaları ve susam tarlalarını, kültürel değerlerini ve doğal güzelliklerini fotoğraflamaya başladı.

Kaymakam Mert Kumcu, 4 gün sürecek şenlikte çeşitli etkinliklerin düzenleneceğini ve Pazar günü Kıraç'ın konser vereceğini söyledi.

Kumcu, “Tüm doğa, spor ve sanat severleri sınırın sıfır noktasındaki Çukurca'ya bekliyoruz. Bugün beşincisini düzenlediğimiz festivalimize ilginin oldukça yoğun olduğunu gördük” dedi. . Uluslararası bir boyut kazandı. İran'dan turistler var, Rusya'dan dağcılar ve sporcular var. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Sizi bu festivale davet ediyoruz. Çukurca'da, Hakkari'de ve ülkemizde huzur hakim. dedi.

Hakkari'ye '5.'  'Fotosafari ve Doğada Spor Festivali' başladı

Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonucunda bölgede ve sınır ötesinde güven ortamının oluştuğunu, bunun sonuçlarının Çukurca'ya, Hakkari'ye ve ülkeye yansıdığını belirten Kumcu, bölgenin “güvenli” olduğunu vurguladı. görülmeye değer bir yer.

Aslen İstanbullu olan fotoğrafçı Ömer Şahin, organizasyona her yıl sık sık geldiğini söyledi.

Bölge insanlarıyla köklü dostluklar kurduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu: “Bu nedenle düzenli olarak onları ziyarete geliyorum. Bölgeyi dolaşıp isteklerimi yerine getiriyorum. Festival, Türkiye için çok önemli bir noktaya geldi. Hakkari ve Türkiye'nin bölgenin tanıtımı açısından herkesi bölgeye bekliyoruz.” Dedi.

Hakkari'ye '5.'  'Fotosafari ve Doğada Spor Festivali' başladı

Açılışa Çukurca Belediye Başkanı Nazmi Demir, Jandarma Bölge Komutanı Binbaşı Engin Çağlayan, İlçe Emniyet Müdürü Adem Köpük ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Çınar Çiftçi katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir