Goldman Sachs bu yıl 3 yeni tokenizasyon ürününü piyasaya sürecek

Global dijital varlık yatırımı başkanı Mathew McDermott ile 10 Temmuz'da yapılan bir röportajı yayınlayan Fortune'a göre, Goldman Sachs, kripto para birimlerine yönelik “müşteri ilgisindeki güçlü artışın” ardından bu yılın sonlarında ABD ve Avrupa'da üç yeni tokenizasyon ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. banka.

McDermott ayrıntıları belirtmeyi reddederken, Goldman Sachs'ın tokenize edilmiş gerçek dünya varlıkları (RWA) için pazarlar oluşturmayı planladığını ve ABD ve Avrupa borç piyasalarındaki “fon kompleksine” odaklanacağını söyledi.

McDermott, yatırım bankasının yeni ürünleriyle bireysel yatırımcılar yerine finansal kurumları hedeflemeyi planladığını ve yalnızca izin verilen blockchainlere güveneceğini ekledi. RWA pazarının, uygulama hızını ve teminat olarak kullanılabilecek varlık türlerini genişleterek kendisini farklılaştıracağını söyledi.

McDermott, “kripto para birimlerinin yenilenen momentumunu” borsada işlem gören fonların (ETF'ler) sayısındaki artışa bağlıyor. ABD düzenleyicilerinin yatırım araçlarına yeşil ışık yaktığı Ocak ayından bu yana neredeyse bir düzine Bitcoin (BTC) ETF'si listelendi. Kurumlar şu anda analistlerin ay sonuna kadar ticarete başlamasını bekledikleri birkaç spot Ether (ETH) ETF'si için başvuruları inceliyor.

İle ilgili: Bitwise Executive: “Ethereum ETF'leri Bitiş Çizgisine Yaklaşıyor”

RWA'da uzmanlaşmış fonlar ABD'de ilgi görüyor. Bu haftanın başında BlackRock USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu (BUIDL) yönetim altındaki varlıklarda 500 milyon dolara ulaştı. Franklin Templeton'ın OnChain ABD Hükümeti Para Birimi Fonu (FOBXX), yönetimi altındaki yaklaşık 400 milyon dolarlık varlıkla ikinci sırada yer alıyor.

Aralık 2023'ten bu yana zincirdeki gerçek dünyadaki varlık işlemlerinin sayısı. Kaynak: Dune Analizi

İle ilgili: BlackRock BUIDL Tokenize Hazine Fonu 500 Milyon Dolara Ulaştı

Fortune'a göre, yaklaşan başkanlık seçimleri ABD'nin sektöre yönelik düzenleyici duruşunu yumuşatırsa, yatırım bankasının kripto para birimi sektörüne yönelik hamleleri önümüzdeki aylarda daha da genişleyebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir