Gazze'den Beyaz Saray'a mektup: ABD firavun gibidir – Son Dakika Dünya Haberleri

Obama yönetimi sırasında görev yapan ve bazıları daha sonraki Demokrat Parti kampanyalarında da görev yapan 250'den fazla kişi, ortak bir mektupla Beyaz Saray'a seslendi.

Bugün Amerikan medyasının yayınladığı mektupta, “İsrail'in Gazze'deki savaşına ve yaklaşan seçimlere verdiğiniz desteğin devam etmesiyle ilgili endişelerimizi dile getirmek için sizinle iletişime geçiyoruz. İsrail'in Gazze'deki savaşını soykırım olarak gören ve kalıcı ateşkes çağrısında bulunan Demokrat seçmenlerin giderek artan çoğunluğunu görmezden geliyorsunuz.” Açıklamalarını kullananlar, bu durumun devam etmesi halinde Biden'ın Kasım seçimlerini kaybedebileceğine dikkat çekti.

Mektupta Demokratlar, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybeden siviller, yok edilen sivil altyapı, insani yardımın engellenmesi ve öldürülen gazetecilerin sayısı gibi ayrıntıların isimlerini bıraktı. “ABD artık tarihin yanlış tarafında bir firavundur.” ilan etti.

ABD'nin İsrail'e koşulsuz askeri destek sağlamaya devam etmesinin çok üzücü olduğunu anlatan eski yetkililer, bu yardımın durdurulması ve uluslararası hukuka uyum sağlanması gerektiğini vurguladı.

Obama yönetimine uzun yıllar yardım ettikten ve Biden'ın 2020 seçimlerini kazanmasına yardım ettikten sonra artık büyük bir hayal kırıklığına uğradıklarını belirten eski yetkililer, Biden yönetimini derhal harekete geçerek Gazze'de ateşkesin derhal sağlanması için İsrail üzerindeki etkisini kullanmaya çağırdı.

Daha önce Biden yönetiminin birçok eski ve şimdiki üyesinin imzaladığı bazı mektuplar Beyaz Saray'a iletilmiş ve bu mektuplarda ABD'nin İsrail'e koşulsuz askeri desteğine son vermesi ve Gazze'de derhal ateşkes yapılması çağrısında bulunulmuştu. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir