Fotoğraf çekmeye devam edebileceğiniz en iyi, uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Fotoğraf çekmek çoğumuzun en büyük hobilerinden biridir. Teknoloji sayesinde hızlı çekimler yapmak mümkün olsa da, bu hobiye meraklı olanlar için kameralar vazgeçilmezdir. Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve kaliteli fotoğraf filmi arıyorsanız harika bir listeyle karşınızdayız. Kullanmaktan keyif alacağınız ve başarılı çekimler yapmanızı sağlayacak en iyi şablonları bir araya getirdik. Hadi gelin önce bu filmlerin nasıl kullanılacağından bahsedelim, ardından listemizdeki ürünlere bir göz atalım.

Fotoğraf filmi nasıl çıkarılır ve yıkanır?


Fotoğraf çektikten sonra, baskıya hazırlamak için öncelikle filmi kameranızdan çıkarmanız gerekir. Bunun için makinenin film kapağını açmadan önce filmi ruloya geri sarmanız gerekmektedir. Aksi takdirde film yanacaktır. Makinede bu işlemi gerçekleştirdikten sonra filmi güvenli bir şekilde çıkarabilirsiniz. “Fotoğraf filmi nasıl basılır?” Öyle diyorsanız bunun için özel olarak aydınlatılmış bir oda ve çeşitli ürünler gerekir. Bu nedenle örneğin ayda 20 rulo film kullanımını gerektirecek kadar çekim yapmıyorsanız fotoğraf filmi yıkama işlemini profesyonellere bırakabilirsiniz.

1. Filmlerinizi yıkama konusunda endişelenmeyin: AgfaPhoto APX 400 Professional 135 – 36 yeni film


Sepetinizde %10'a varan indirimlerden yararlanmak için tıklayın!

Sık sık fotoğraf çekiyorsanız ancak film yıkamakla uğraşmak istemiyorsanız anında baskı yapabilen kameraları tercih edebilirsiniz. Bu kameralar için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden biri de renkli görüntüler elde etmenizi sağlayan yeni AgfaPhoto APX 400 Professional 135 – 36 filmdir.

400 ASA hassasiyeti ile düşük ışık koşullarında dahi üstün kalitede fotoğraf çekmenize olanak sağlayan bu film, 135 film formatında rulo başına 36 pozlama imkanı sunmaktadır.Üründen maksimum verim almak için filmleri soğuk tutabilirsiniz. Bunun için filmleri buzdolabında saklayabilir ve ürünü son kullanma tarihinden önce kullanmaya dikkat edebilirsiniz.

Ürünü keşfedin

2. Anlık fotoğraflar için: Fuji Instax Mini 20 rulo fotoğraf filmi


Fotoğraf çekmeye devam edebileceğiniz en iyi, uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Fotoğrafları yıkamak veya bir profesyonele yaptırmak zaman alıcı bir süreçtir. Çektiğiniz fotoğrafları hızlı bir şekilde basmak istiyorsanız Fuji Instax Mini 20'li Paket Fotoğraf Filmi'ne bir an önce alışmalısınız. Birçok Instax mini kamerayla kullanılabilen ürün, cüzdanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz boyutlarda fotoğraflar elde etmenize olanak sağlıyor.

Canlı ve doğal ten tonlarına sahip görüntüler yakalayan ürün, çok daha keskin ve net fotoğraflar çekmenize yardımcı oluyor. Fotoğrafların yan tarafında beyaz bir çerçeve bulunmaktadır. Bu sayede fotoğrafları buralarda rahatlıkla tutabilir ve kameradan çıktıktan sonra kolayca sallayabilirsiniz.

Ürünü keşfedin

3. Siyah beyaz fotoğraflar için: Ilford HP5 Plus siyah beyaz film


4. ürün

Akıllı telefonlar ve dijital kameralarla siyah beyaz fotoğraf çekmek çok kolay olsa da analog kameralarla çekilen çekimlerin yeri ayrıdır. Analog kameranız ile siyah beyaz fotoğraf çekmek istiyorsanız Ilford HP5 Plus siyah beyaz filmi tercih edebilirsiniz.

135 formatlı fotoğraf için tercih edebileceğiniz ürün, rulo başına 36 pozlama imkanı sunuyor. Pakette beş rulo film bulunmaktadır. Bu sayede sık sık film satın almanıza gerek kalmaz. Harika değil mi?

Ürünü keşfedin

4. Daha küçük çerçeveler: Polaroid Color Film Go için – film paketi x48


Fotoğraf çekmeye devam edebileceğiniz en iyi, uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Eğer bol ışıklı ortamlarda çekim yapmayı tercih ediyorsanız sizi Polaroid Color Film Go – x48 film paketiyle tanıştıralım. Daha fazla ışıkla daha başarılı çekimler yapmanızı sağlayan ürün, anında basılabilen 16 adet fotoğraf filmi içermektedir.

Polaroid Go kamera ile kullanıma uygun olan film, cebinize ve cüzdanınıza sığabilecek küçük çerçeveler elde etmenizi sağlıyor. Ürünü buzdolabında bekletip soğuk tutarak çok daha başarılı çekimler yakalayabilirsiniz. Filmin donmamasına dikkat etmeniz gerektiğini de belirtmeliyiz.

Ürünü keşfedin

5. İç ve dış mekan çekimleri için: Fuji C200 135 36 EC Farbfilm


Fotoğraf çekmeye devam edebileceğiniz en iyi, uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Hem flaşlı hem de flaşsız çekim yapıyorsanız hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen film rulolarını tercih etmelisiniz. Bu noktada rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün tavsiyesi almak isterseniz Fuji C200 135 36 EC Farbfilm'i deneyebilirsiniz. Ürün ile 36 adet fotoğraf çekebileceğiniz rengarenk çerçeveler elde edebilirsiniz.

Doğal görünümlü portreler ve grup fotoğrafları için ideal olan ürün, gelişmiş cilt tonları sunar. Dolayısıyla çok daha canlı kareler elde etmenizi sağlar. Analog kameranızla harika çekimler yapmak istiyorsanız ürüne bakmadan hangi filmi alacağınıza karar vermeyin!

Ürünü keşfedin

6. Retro çerçeveler için: Instax Mini filmi


Fotoğraf çekmeye devam edebileceğiniz en iyi, uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Renkli ama retro görünümlü fotoğraflardan hoşlanıyorsanız bu sonraki ürüne bayılacaksınız! Instax Mini Film ile retro tarzda muhteşem ve göz kamaştırıcı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Tam 10 adet fotoğraf çekmenize olanak sağlayan ürünü, tüm Instax mini kamera ve yazıcılarla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Küçük fotoğraflar için kullanabileceğiniz ürün, yüksek kalitede kareler yakalamanıza olanak tanıyor. Ayrıca çektiğiniz fotoğrafları dekoratif amaçlı kullanabilir, göz alıcı tarzlar yaratabilirsiniz. Ürüne, gören herkesi hayrete düşürecek fotoğraflar çekme yeteneği kazandırmaya ne dersiniz?

Ürünü keşfedin

7. Siyah beyazın asaletini fotoğraflarına taşımak isteyenler için: Ilford FP4 Plus 120 siyah beyaz negatif film


Fotoğraf çekmeye devam edebileceğiniz en iyi, uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Her ne kadar renkli fotoğraflar sıklıkla kullanılsa da siyah beyaz fotoğrafların da ayrı bir yeri var. Siyah beyaz fotoğrafçılığın büyülü dünyasını seviyorsanız Ilford FP4 Plus 120 siyah beyaz negatif film ile hemen tanışmalısınız.Filmin yüksek çözünürlüğü ve keskinliği sayesinde başarılı kareler elde edebilirsiniz.

Ürünün nominal hassasiyeti ISO 125/22°'dir; Bilimsel, endüstriyel ve teknik fotoğrafçılık için çok uygun bir seçenek. 120 formatındaki ürüne siz de bir şans verebilirsiniz; Herkesi kıskandıracak kaliteli siyah beyaz fotoğraf çerçeveleri oluşturabilirsiniz.

Ürünü keşfedin

8. Analog kamera filmi arayanlar için: 35mm analog fotoğraf filmi


2. ürün

Küçük fotoğraflar için film arayanların güvenle kullanabileceği bir ürünle karşınızdayız: 35 mm Analog Fotoğraf Filmi! Ürün ile analog kameralarda kullanılan ve ISO 400 ayarına uygun 24 adet fotoğraf çerçevesi elde edebilirsiniz.

Film, düşük ışıklı ortamlarda bile en iyi sonuçları almanıza yardımcı olur. Flaşlı veya flaşsız çekim yaparken veya hareket halindeyken bile daha parlak, daha net çekimler yapmanızı sağlar. Eğer 135 format fotoğraf filmi arıyorsanız mutlaka ürüne göz atmalısınız.

Ürünü keşfedin

9. Kaliteden vazgeçemeyenlere: Kodak 6033971 Gold 200 film


Fotoğraf çekmeye devam edebileceğiniz en iyi, uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Prime üyesi olmak ve ücretsiz kargo ve diğer birçok avantajdan yararlanmak için tıklayın!

Genel ışık koşullarında çekim yaparken kullanacağınız bir fotoğraf filmi arıyorsanız mutlaka Kodak 6033971 Gold 200 filme göz atmalısınız.Renkli baskılar yapmanızı sağlayan ürün, çok daha doğru ve doygun renkler üretiyor.

24 adet fotoğraf çerçevesi sunan rulo sayesinde canlı ve doğal tonlarda fotoğraflara sahip olabilirsiniz. Ayrıca pakette üç rulo film bulunmaktadır. Bu nedenle uzun süre yeni film almanıza gerek kalmayacak. Eğer kaliteden ödün vermiyorsanız ürüne bir şans verebilirsiniz.

Ürünü keşfedin

10. Renkli fotoğraflar için: Cinestill 400Dynamic Versatile Color film


Fotoğraf çekmeye devam edebileceğiniz en iyi, uzun ömürlü fotoğraf filmleri

Fotoğrafların kaliteli, net ve canlı görünmesi için iyi bir kameraya, çekim yöntemleri bilgisine ve kaliteli fotoğraf filmine ihtiyacınız var. 135 format renkli çerçeveler için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden biri Cinestill 400Dynamic Versatile Renkli Filmdir. ISO 400 gün ışığı dengesi filmi kullanıcılar arasında popülerdir.

36 pozlama yapabilen ürün, kaliteli yapısı sayesinde oldukça canlı fotoğraflar elde etmenize olanak sağlıyor. Gün ışığında çekilen fotoğrafların çok daha net görünmesine yardımcı olur. Ürünü keyifle kullanacağınızdan hiç şüphemiz yok!

Ürünü keşfedin

Önerdiğimiz ürünleri beğeneceğinizi umuyoruz. Bu içerikten satın almaya karar vermeniz durumunda Mynet, bağlantılardan gelir/komisyon kazanabilir. Satın alma sonrasında satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Mynet sorumlu değildir.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir