Ertuğrul Doğan: Artık deniz bitti

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Trabzonspor dergisindeki yazısında kulüplerin ekonomik sıkıntılarına dikkat çeken Ertuğrul Doğan, çeşitli gelir kalemlerine ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Ertuğrul Doğan, ekonomik istikrar ve sportif başarıdan asla taviz vermeyeceklerini söyledi. Doğan, en büyük hayalinin borçsuz, kendi kaynaklarıyla büyüyen, sürekli gelişen ve başarıdan başarıya giden bir Trabzonspor olduğunu da söyledi; “Yılların getirdiği sorunları bir gecede çözmek elbette mümkün değil. Çözüm ve başarı için buradayız” dedi.

“DENİZ ARTIK BİTTİ”

Doğan, şöyle konuştu: “Çünkü artık deniz bitti! Kulüp gelirleri yarı yarıya azaldı. Önce pandemi dönemi, ardından dövizdeki aşırı artış borçların birkaç kat artmasına neden oldu. Çıkış yolu yeni kaynaklara proje üretmek. Gelir, adil transfer ve sponsorluk politikası, bu hangi gömlek?” Ne mağazalarımızdaki ürünler, ne abonelikler, bilet satışları artık yarayı dindirmiyor. Bu kulübün başkanının da dediği gibi en büyük hayalim borçsuz, sürekli büyüyen, öz kaynaklarıyla gelişen, başarıdan başarıya koşan bir Trabzonspor'dur. Bu hayalin peşinde koşarken şu ana kadar önemli adımlar attık. “Böyle devam etmeliyiz,” dedi, spordaki ekonomik zorluklara ve çözümlere dikkat çekti.

Bordo kulübünün başkanı, sportif başarı için ekonominin gerekliliğini şöyle anlattı: “Ülkemizde sportif başarı sürekli düşerken kulüp borçları da arttı. Yani başarı yok ama borçlar artıyor! Bu ters orantı” Herkesi uçurumun kenarına getirdi. Bugün buradan geri dönmenin mücadelesini veriyoruz. Evet zor olacak ama inanıyorum ki bu olacak ve platoya ulaşacağız. Sportif başarı için üretmeliyiz. Amacımız bu. Altyapımızdan sadece A takıma oyuncu sayısını artırmak değil, bu sayıyı artırarak kaliteyi de arttırmalıyız, gelecek vaat eden genç oyuncularımızı büyütüp büyütmemeliyiz. Yukarıda da söylediğim gibi “Doğru olanı uygulamalıyız. transfer politikası, örneğin . Yıllardır ortaya çıkan sorunların bir gecede çözülmesi elbette mümkün değil. Çözmek ve başarmak için buradayız. En büyük idealimizin Trabzonspor'umuzu hak ettiği günlere ulaştırmak olduğunu bilmek isterim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir