Dursun Özbek'in Ali Koç'a tepkisi sert

genişletmek

KAYNAK DHA

Atakaş Hatayspor'u 1-0 mağlup eden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, olağanüstü genel kurul toplantısında F.Bahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına yanıt verdi.

“ÜLKENİZİN HUZURUNU DÜŞÜNMÜYOR MUSUNUZ?”

Dursun Özbek, şunları söyledi: “Gündem şampiyonluk yolunun ötesine geçiyor ve bu Galatasaray taraftarının hoşuna gidecek bir durum değil. Şampiyonluk rakibimizin başkanı olağanüstü genel kurul toplantısında bizi şaşırtan açıklamalar yaptı. Böyle bir şeyin önünde başkan yardımcımı tehdit ediyor.” Taraftarların önünde büyük bir kalabalık var. “Küçük değil. O tam bir tehdit. Bu nedir, nerede yaşıyoruz? Ülkenin huzurunu düşünmüyor musun? Birlikte 60 milyon taraftara hitap ediyoruz. Bu insanları tahrik ederek istenmeyen olayları mı tahrik etmek istiyorsunuz?” ifadeleriyle Ali Koç'a tepki gösterdi.

“KONUŞMALARINIZI YENİDEN DİNLEYİN”

Özbek, şöyle konuştu: “Biri bu durumun sorumluluğunu alıp başkan yardımcıma bir şey yaparsa… Onun çocukları ve ailesi var. Tek başına aslan gibi dolaşıyor. Ona bir şey olursa… Sadece çerçeve içinde değil. Yönetimin kararına rağmen az önce Trabzon'da bir olay yaşandı.” Oldu; Yangın söndürülmeden önce başka tehditler de vardı… Galatasaray yöneticilerinin değil, taraftarların öldürülmesi sizi memnun eder mi? Onu ararım ; gece yatmadan önce konuşmalarınızı dinleyin. Bu tehditlere ve bu söylemlere kesinlikle aynı şekilde karşılık vermeyeceğiz. Bu bir şampiyonluk için. “Bir can kaybedilse, saldırı olsa… Trabzon'da yaşadık. Onun üzüntüsü bitmeden, tartışmaları bitmeden insanları tehdit eden, sorumluluğu buradan alan kişilerin olmasına çok üzülüyorum.”

“Savcılık derhal harekete geçmeli”

Giallorossi kulübü başkanı, Ali Koç'un açıklamalarına ilişkin savcılığın sözlerini hatırlatarak konuşmasını tamamladı:

“Şampiyonluk sahada cesurca mücadele ederek kazanılır. 1 değil, 2 değil. Federasyon toplantısında da benzer bir tehditte bulundu. Orada da tehdit etmeye çalıştı. Ben de oradaydım, gerekli cevabı aldı ve oturdu. Bu bir utanç. Yurt dışında eğitim almış, eğitim almış çok önemli bir ailenin üyesidir. Güzel görünüyor mu? Bizi zorlamayın. Galatasaray Kulübü asla onun seviyesine inmeyecektir. Bunun sonu yok. Söylenecek çok şey var Burada vurgulanması gereken en önemli şey ülkenin huzurudur. 60 milyon insanı birbirine düşürmeyi amaçlayan ifadeler duydum. Başka bir ülkedeki hiç kimseden açık bir tehdit duymadım. Bana başka bir sektörü hatırlatıyor. Buradan savcıları acilen harekete geçmeye çağırıyorum. Savcıların derhal harekete geçmesi gerekiyor. Bu tehdit cezasız kalmamalı. Bir futbol adamı olarak çok üzgünüm. Birbirimizi tehdit ediyoruz. Yazılarınızla topluma yön verin. Bu konuya biraz neşter götürün. Kursunuz doğru değil. Hukukun bu konuda gereğini yapmasını bekliyoruz. “Tüm taraftarlara ölçülü olmalarını tavsiye ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir