Dursun Özbek: Bu bir tutulma

genişletmek

KAYNAK DHA

F.Bahçe'nin sahadan çekilmesinin ardından iptal edilen Süper Kupa karşılaşmasının ardından konuşan Dursun Özbek, sarı-lacivertli kulübün kararını eleştirdi.

“BU KAPALI BİR AKIL”

Özbek, “Çok şey söylediler; 19 yaş altıyla çıkacağız, 9 kişiyle çıkacağız vs. Çok düşündürücü. Bu bir maç, final. Çok önemli bir yüzüncü.” Yıldönümü kupası. Ve daha da önemlisi Urfa gibi bir şehrin bu maçı izlemesinin mutluluğunu yaşasak da hiç beklemediğimiz bir şey oldu. Üzülerek söylüyorum ki böyle bir pozisyon, bir durum beklemiyorduk. Güzel Urfa'ya geldik ve güzel Urfa halkının önünde bu önemli Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin tadını çıkarmak yerine tuhaf ve saçma şeyler düşündük. Rakiplerinin kararını değerlendirirken, “Hiç gerçekleşmeyecek bir durumla karşılaştık” dedi.

“U19 TAKIMI'na yazık değil mi bu?”

Özbek, şunları söyledi: “Galatasaray'ın ve F.Bahçe'nin misyonu insanlara futbolu sevdirmektir. U19 takımını serbest bırakıyorsunuz. Bu onlara yazık değil mi? Onlar bizim gençliğimizdir, geleceğimizdir. Neden bu çocukları amaçlarınız için kullanıyorsunuz? Hem maçın atmosferini bozuyorsunuz hem de bayram olması gereken bir derbiyi 1 dakikada bitecek bir maça çeviriyorsunuz. Ben gerçekten üzgünüm. Dünyadan utanıyoruz. Genç oyuncuların bu müsabakadaki durumuna değinerek, “Öngörülemeyen olaylar bizi üzüyor” dedi.

Özbek, şöyle konuştu: “Gerçekten kötü bir hafta sonu. Tarihe kötü bir şekilde geçecek bir Süper Kupa finali. Cumhuriyetin 100. yılına yakışmayan bir Süper Kupa finaliydi. Sağduyuya sesleniyorum. Bu ne fayda sağladı?” ?” Bu konuda mutlu ya da üzgün olan herkes için net değil: “Önümüzdeki birkaç gün daha da gergin olacak” dedi.

TFF'nin seçimler için belirlediği tarihe ilişkin tartışmaya ilişkin Başkan Özbek, şunları söyledi: “Bunu herkesin anlaması gerekiyor. Bunlar da kafa karışıklığının içine dahil. Erken seçim kararını kim verebilir, TFF. Bu kararı TFF verdi ve TFF de bu kararı aldı.” Haziran ayında yapılması gerektiği söyleniyor. 18-20 gün 20 TFF için çok önemli bir gün mü? TFF'nin kararına saygı duyulmalı. Çok zaman olmasına rağmen bunu erken koymuşlar. Kulüpler Birliği'nden gelen konuşmayla seçim gündemlerine alındı. Kulaklarını tıkadılar. Erken seçim kararı aldılar. Ne bunlar, 20 gün mü? Bunun arkasında başka bir amaç mı var. Neden 20 gün?” 25 gün öne alınması gerekiyor. Milli takım maçı var, Avrupa Şampiyonası oynanacak. TFF'nin orada da başarıyı yakalama kararına herkesin saygı duyması gerekiyor” dedi.

Galatasaray: Cumhuriyetin 100'üncüsü Galatasaray'ın ikinci kupa zaferi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir