BYD'den sonra Skywell yetkilileri de Türkiye'ye geldi!

Çin menşeli otomobillerin ithalatına ilişkin yeni düzenleme yayımlandı. Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında gümrük muafiyeti kapsamında yapılan Çin menşeli otomobil ithalatının ek mali yükümlülüklerden muaf tutulacağı açıklandı.

Bu açıklamanın hemen ardından BYD'nin Türkiye'ye 1 milyar dolar yatırım yapacağı söylendi. Şimdi de Çinli elektrikli otomobil üreticisi Skywell'in yetkilileri Türkiye'yi ziyarete geldi.

ANKARA'YA BİR ARAYA GELDİLER!

Skywell'in üreticisi Skyworth yetkilileri, mevcut stratejik ve teknolojik ortaklıkları küresel platformlarda genişletmek için Ankara'da bir araya geldi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Çin'in elektrikli otomobil üreticilerinden Skywell'in kurucu başkanı, Skyworth Digital ile Skywell Europe'un sahibi ve kurucusu, Skywell'in kurucu ortağı ve CEO'su (CEO) Stephen Wong Wu Longba, Skywell Türkiye ve Skywell Avrupa Bölge Direktörü Chen Quanrong Skywell, Türkiye'deki yeni yatırımlarını ve önümüzdeki dönemde pazara sunacakları yeni modelleri görüşmek, mevcut stratejik ve teknolojik ortaklıkları genişletmek amacıyla temaslarda bulunmak üzere Türkiye'yi ziyaret etti. . Türkiye distribütörü Ulu Motor ile global platformlarda.

Ulu Motor ve Ulubaşlar Grubu Kurucu Başkanı Nuri Ulubaş, Ulu Motor Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ziya Ulubaş, Skywell Europe & UK CEO'su Mahmut Ulubaş ve Skywell Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Cankay Çetinkaya Yetkili Bayi, Ankara'da gerçekleştirilen temaslara katıldı.

Türkiye'de Skywell bayilerine ev sahipliği yapan ve aynı zamanda da yer alan Cankay Otomotiv, resmi Skywell plaketi ile ödüllendirildi. Plaket, Cankay Otomotiv Başkanı Cankay Çetinkaya'ya Skywell'in kurucu başkanı, Skyworth Digital ve Skywell Europe'un sahibi ve kurucusu Stephen Wong tarafından takdim edildi.

Heyet daha sonra Ankara'daki Çin Konsolosluğu ile Türkiye-Çin ekonomik ve ticari iş birliği forumuna katılarak temaslarda bulundu.

Türkiye'de araç üretim hattı kurmak, yedek parça tedarik sistemini Türkiye'ye getirmek ve bazı parçaların üretimini de burada dahil etmek için çalışmalarını sürdüren Skywell yetkilileri, Türk enerjili araç sektörünün teknolojisini ve kapasitesini geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Dünyanın en tehlikeli patojeni: Her yıl yarım milyon insanın ölümüne neden oluyor!Dünyanın en tehlikeli patojeni: Her yıl yarım milyon insanın ölümüne neden oluyor!
Türkiye'de bir Suriyeli, bir Suriyeliyi dolandırdı!Türkiye'de bir Suriyeli, bir Suriyeliyi dolandırdı!
Diplomasını almak için pankartla çıktı “Gri kurt” tabelalı diplomasını almak için dışarı çıktı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir