Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nden “diyaliz”le ilgili açıklama: 12 hasta taburcu edildi – Son Dakika Türkiye Haberleri

Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, Burdur Devlet Hastanesi'nde 2 hastanın hayatını kaybettiği diyaliz skandalına ilişkin açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde:

“25 Mayıs 2024 Cumartesi günü Burdur Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesinden hizmet alan ve Antalya'da 23, Afyon'da 6 hasta olmak üzere çevre illere sevk edilen hastalarımızın durumu ile ilgili Yönetimimiz tarafından süreç yakından takip edilmektedir. Isparta'da 3, Denizli'de 1 hasta takip edildi. 2 hastamız Antalya'da, 1 hastamız da Afyon'da entübe olarak 28.05.2024 Salı günü KOAH hastası olan 70 yaşındaki Mustafa Demir Akdeniz'de tedavi altına alındı. 29.05.2024 Çarşamba günü Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 2 hasta entübe edildi. Konjestif kalp yetmezliği hastası olan ve diyaliz tedavisi gören hastamız Saniye Aksöz, Antalya yoğun bakım ünitesinde takip edildi. Şehir Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Şu ana kadar Afyon'a sevk edilen 5, Antalya Şehir Hastanesi'nde takip edilen 7 hastamız taburcu olurken, diğer hastalarımızın da durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Acılı ailelerimize başsağlığı, tedavileri devam eden hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma devam ediyor. Süreç ve hastalarımızın durumları hakkında kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir