Bitcoin shortçuları bu seviyeye bir yükseliş beklemiyor

Bitcoin (BTC) satanlar, lider kripto para biriminin yakın vadede 70.000 dolara dönmeyeceğine inanıyor. Aksi takdirde büyük miktarda işlem tasfiye riskine maruz kalacaktır.

CoinGlass verilerine göre Bitcoin, 8 Haziran'dan bu yana aşmadığı seviye olan 70.000 dolara dönerse 1,67 milyar dolarlık kısa işlemler tasfiye edilecek.

Bitcoin son yedi günde değerinin %3,23'ünü kaybetti. Kaynak CoinMarketCap

Kripto para tüccarı Ash Crypto, 17 Haziran'da X'teki bir gönderide, “Artı yönde inanılmaz miktarda Bitcoin açığa satış likidasyonu var” diye yazdı.

CoinMarketCap'e göre BTC'nin fiyatı %7,46 oranında artarsa ​​70 bin dolara ulaşacak.

Discover Crypto'nun CEO'su Joshua Jake 18 Haziran'da şunları söyledi:

“Açık faiz şu anda inanılmaz derecede yükselişte. Bitcoin ve ETH'de tasfiyeler artıyor.”

Bitcoin Açık Faiz (OI) (borsalarda ödenmemiş veya ödenmemiş tüm Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin toplam değeri), 7 Haziran'da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bu yana %10,99 düştü ve şu anda 33,55 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin açık pozisyonları 7 Haziran'dan bu yana %10,99 düştü. Kaynak CoinGlass

Ancak Bitcoin'in OI'si bu yılın başındaki 1 Ocak'a göre %82 daha yüksek.

Açık işlemlerin azalması trendin kötüleştiğini gösterirken, açık işlemlerin artması piyasaya olan ilginin arttığı anlamına geliyor.

Bu ayın başlarında, Bitcoin'in açık pozisyonları sadece üç gün içinde 2 milyar doların üzerine çıktı ve yatırımcılar bunun fiyat üzerinde anında bir “kırbaç” etkisi yaratabileceğine inanıyorlardı.

“Bitcoin’in yeni zirveden önce sarsılmaya ihtiyacı var”

Kripto analisti ve zincir üstü veri kaynağı Woobull'un yaratıcısı Willy Woo, büyük bir tasfiyenin Bitcoin'i tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması için daha iyi konumlandıracağını öne sürüyor.

Willy Woo, 19 Haziran'da “Daha fazla yükseliş eğilimine yeşil ışık yakılmadan önce hala önemli miktarda tasfiyeye ihtiyacımız var” yorumunu yaptı.

“Bunun berbat olduğunu biliyorum ama acı ve ıstırap bitene kadar BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkmayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir