Beşiktaş'tan TFF'ye; Aldığı kararlarla güveni sağlayamıyor.

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Juventus kulübü, TFF'nin aldığı kararların geçmiş örneklere göre orantısız olduğunun altını çizerek güven duygusunun sarsıldığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye'de spor hukukunun bu kadar değersizleştirildiği, standartlarının ortadan kalktığı, adalete güvenin ortadan kalktığı bir dönem daha yaşanmadı.

Çağdaş spor hukukunda maç sayılarının her geçen gün artması ve maçların yoğunlaşması gerçeğinden hareketle kararların hızlı alınması gerekmektedir. Kararlar doğru ve evrensel standartlara göre belirlenmelidir. Federasyonumuz bu konuda aldığı kararlara olan güveni maalesef garanti edemiyor.

Bir sporcumuza dudak okuma yöntemiyle bir gecede kural değiştirerek 6 maç ceza veren federasyon ile bir sporcumuza arkadaşını korumak için taraftarı sahadan uzaklaştırdığı için ceza veren federasyon aynı federasyondur. 15 gün boyunca ülke gündemini meşgul eden olaylı maçın ardından meşhur penaltıları veren isim.

Türk futbolu, Josef de Souza olayını inceleyip içtihat oluşturmak, futbolun gelecekte uğrayabileceği zararları dikkate almak ve spor mevzuatını gelişim koşullarına göre güncellemek yerine içinden çıkılmaz bir kaosla ele almanın bedelini ödemek zorunda kaldı.

Geç alınan ve geçmişe göre orantısız kararlar, gelecekte adaletin tesis edilebileceğine dair güveni tamamen yok etti. Kuralların kişilere ve kulüplere göre değişmesini Türk futbolu adına kaygıyla izliyor ve not ediyoruz.

Selamlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir