Bakan Yerlikaya açıkladı! 17 ilde Nipper-14 Operasyonu: 36 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal ağ Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 17 ilde FETÖ'ye yönelik “JIP-14” operasyonlarında 36 şüphelinin yakalandığını söyledi. FETÖ'cülere tolerans göstermeyeceğiz. “Aziz Milletimizin duası ve desteğiyle terör örgütlerinin ve işbirlikçilerinin nefesini keseceğiz.”

Bakan Yerlikaya operasyona ilişkin şu bilgileri paylaştı:
“Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı ve İstihbarat Daire Başkanlığı koordinasyonunda İl Emniyet Müdürlükleri TEM Alt Müdürlükleri tarafından;Konya,Gaziantep,Hatay,Batman,Nevşehir,Ankara,İstanbul,Antalya,İzmir,Adana,Hakkari,Denizli , Manisa, Kocaeli, Osmaniye, Bursa ve Ordu'da FETÖ'ye yönelik düzenlenen “KISKAÇ-14” operasyonlarında şüpheliler; örgütün sözde “Askeri Özel Yapılanması, Polis Özel Yapılanması ve Mevcut Yapılanması” bünyesinde faaliyet gösterdikleri, Örgütün “ByLock” kriptografik iletişim programını kullananların, örgüt içindeki sorumlu kişilerle operasyonel iletişim halinde oldukları, “Terörün finansmanı suçu kapsamında irtibat halinde oldukları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları,” Bireysel inceleme soruşturmaları kapsamında yapılan görüşmelerde avantajlı bir şekilde kodlanan, ifade ve kimliklerde isimlerinin geçtiği, haklarında FETÖ soruşturmaları kapsamında hapis cezası ve arama belgelerinin yapıldığı belirtildi.
Operasyonlarda çok sayıda döviz, Türk lirası ve çok sayıda dijital malzeme ve belgenin ele geçirildiğini anlatan Yerlikaya, şöyle konuştu: “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah razı olsun. Milletimizin duaları sizinle” dedi.

Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Biden günlerdir sessiz kalmıştı!  İlk açıklama geldiBiden günlerdir sessiz kalmıştı! İlk açıklama geldi
AK Parti il ​​başkanının makam aracı yayalara çarptı!  Yaralılar varAK Parti il ​​başkanının makam aracı yayalara çarptı! Yaralılar var
Cüneyt Özdemir onlara sert çıkıştı:  Cüneyt Özdemir ise onlara sert çıkıştı: “Ah, ağzımdan bu sözler çıkıyor, söyleyemem.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir