Bakan Işıkhan: Ocak-Haziran döneminde 691 bin kişiyi işe yerleştirdik


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, İŞKUR'un verilerini paylaştı. Bakan Işıkhan, “İstihdam odaklı büyümeyi sağlamak ve vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ocak-Haziran 2024 döneminde 691 bin 55 kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiklerini ve bu oranda geçen yıla göre yüzde 18,3 artış kaydettiklerini söyledi.

Bakan Işıkhan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, İŞKUR tarafından hazırlanan ve 2024 yılının ilk yarısına ait hizmetlere ilişkin verileri içeren Haziran ayı istatistik bülteninin yayınlandığını hatırlattı.

Ocak-Haziran 2024 döneminde 691 bin 55 kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiğini iddia eden Bakan Işıkhan, bu oranda geçen yıla göre yüzde 18,3 artış kaydettiğini belirterek, şu ifadelerde bulundu:

“İşgücü ve kariyer danışmanlığı hizmetlerimiz kapsamında 1 milyon 510 bin 527 bireysel toplantı gerçekleştirdik. 445 bin 957 işyerini ziyaret ettik. İstihdam odaklı büyümeyi sağlamak ve vatandaşlarımıza iş imkânı sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir