Amerikalıların yüzde 38'i İsrail'i desteklemenin “çok fazla çaba” gerektirdiğine inanıyor

US News Ipsos'un 25 ve 30 Nisan tarihlerinde yaptığı anket, Amerikalıların İsrail'in ülkedeki politikaları konusunda bölünmüş olduğunu ortaya çıkardı.

Ankete katılan 2 bin 260 yetişkinden yüzde 38'i ABD'nin İsrail'i desteklemek için “çok fazla çaba harcadığını”, yüzde 20'si bu desteğin “çok az” olduğunu ve yüzde 40'ı da “tam olarak doğru miktarda” sağladığına inanıyordu “destek. .

Katılımcıların yüzde 2'si ise görüş belirtmedi.

Ocak ayında aynı sorularla yapılan ankette, İsrail'i desteklemek için “fazla çaba harcandığını” düşünen Amerikalıların oranının yüzde 31 civarında olduğu vurgulanmıştı.

Ankette ABD'nin Filistinli sivilleri korumaya yönelik politikasına ilişkin soruya yanıt olarak katılımcıların yüzde 32'si “çok az” çaba gösterdiğini, yüzde 26'sı “çok fazla” çaba gösterdiğini ve yüzde 38'i “çok fazla” çaba gösterdiğini söyledi. “çok fazla çaba. “doğru hızda” hareket etti. Katılımcıların %4'ü bu soruya yanıt vermedi.


Katılımcıların yüzde 37'si Trump'a güveniyor

“İsrail ile Hamas arasındaki savaşta kim daha güvenilir?” Ulusal liderler açısından katılımcıların yüzde 29'u ABD Başkanı Joe Biden'ı, yüzde 37'si ise eski Başkan Donald Trump'ı işaret etti.

Katılımcıların yüzde 33'ü de güvenmediğini söylerken, yüzde 1'i ise görüş belirtmedi.

Söz konusu anketin internet üzerinden ülke çapında rastgele seçilmiş İngilizce ve İspanyolca konuşan yetişkin katılımcılarla yapıldığı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir