6. Etnospor Kültür Festivali 6-9 Haziran tarihleri ​​arasında İstanbul'da düzenlenecek

Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan 6. Etnospor Kültür Festivali'ne 30 ülke katılacak. Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek festivalde geleneksel spor ve oyunlar, geleneksel sanatlar, gastronomi ve sahne sanatları gibi pek çok başlık altında pek çok etkinlik düzenlenecek.

Ücretsiz deneyim fırsatları

Festival her yaştan ziyaretçiye ilginç etkinlikler sunacak. Okçuluk, binicilik gibi birçok geleneksel spor ve oyunu profesyoneller eşliğinde ücretsiz deneyimleme fırsatı bulacaklar. Aynı zamanda bölgede bulunan laboratuvarlarda geleneksel sanatlara ilişkin deneyimler de aktarılacak.

Festival boyunca ziyaretçiler, geleneksel sporlar ve oyunlar başta olmak üzere doğa ve hayvan iletişimi gibi konuları da öğrenme fırsatı bulacak.

6. Etnospor Kültür Festivali 6-9 Haziran tarihleri ​​arasında İstanbul'da düzenlenecek

Çocuklara ve dezavantajlı gruplara özel etkinlikler

6. Etnospor Kültür Şenliği çocuklara özel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Festival alanında çocuklar, geleneksel spor ve oyunlarla aileleriyle birlikte keyifli dakikalar geçirebilecek. Dezavantajlı gruplara yönelik özel etkinlikler, yarışmalar ve sahne etkinlikleri de festivale renk katacak. Dezavantajlı gruplar için hipoterapi, körler için mangala turnuvası, atölye çalışmaları ve engelli sanatçılar tarafından düzenlenen etkinlikler gibi erişilebilir fırsatlar sunacak.

6. Etnospor Kültür Festivali 6-9 Haziran tarihleri ​​arasında İstanbul'da düzenlenecek

Dünya kültürleri bu festivalde

Ziyaretçilere pek çok deneyim fırsatı sunacak olan Dünya Etnospor Konfederasyonu, katılımcılara dünya mutfağından lezzetler sunuyor; Eşsiz gösteriler sergileyen Karabağ atları da ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Türkiye'nin şehirlerinin tanıtılacağı, kabile yaşamının kıl çadırlarda, el sanatları atölyelerinde, birçok gösteri ve aktiviteyle hayat bulacağı 6. Etnospor Kültür Festivali, 6 Haziran'da kapılarını ziyaretçilerine açacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir